Чому я залишив Google і перейшов до Facebook: Ларс Расмуссен

http://www.smh.com.au/technology/biz-tech/why-i-quit-google-to-join-facebook-lars-rasmussen-20101101-1799q.html

Стівен Хатчеон

1 листопада 2010 року, 11:27

Ексклюзивне інтерв’ю

Саме там моє місце … Ларс Расмуссен каже, що з нетерпінням чекає моменту, коли розпочне працювати у Facebook. Фото: Ендрю Кілті (Andrew Quilty)

Ларс Расмуссен, співробітник сіднейського офісу Google і співзасновник Google Maps вперше розповів про причини свого звільнення та переходу до Facebook слідом за цілою когортою відомих ґуґлерів, що віддали свої симпатії Facebook. «Мені здається, що Facebook належить до того типу компаній, що з’являються раз на десятиліття», — сказав Расмуссен вчора ввечері в інтерв’ю телефоном, пояснюючи, як він вирішив закінчити свою шестирічну кар’єру в Google після

того, як отримав «дуже привабливу пропозицію» від співзасновникаFacebook Марка Цукерберга.
«Очевидно, що корпорація Facebook вже змінила світ, і здається, ще набагато більше слід зробити. І тому я вважаю, що саме там моє місце.»

У соціальній мережі Facebook вже зареєстровано більше 500 мільйонів чоловік зі всього світу. Facebook став найвідвідуванішим сайтом, а 26-річний Цукерберг — наймолодшим мільярдером США. «Я думаю, що якби ви запитали мене два чи три роки тому, чи компанія Facebook стане настільки великою, я б навіть не зміг припустити такого. А зараз мені є багато чому повчитися у Марка та його команди», ‑ сказав Ларс.

——————————————-
Величезна тріщина: вклад Расмуссена до витоку мізків із Google
——————————————-


Расмуссен, припинивши співпрацю з Google у п’ятницю, залишить Сідней і переїде до Сан-Франциско.Він планує розпочати роботу в головному офісі Facebook у Силіконовій долині наступного місяця, після «добрячого відпочинку» десь на пляжі.
«Я отримав посадову інструкцію яка пропонує “приходь трохи потусуйся з нами, і побачимо, що з цього вийде”, і це звучить досить захоплююче», — сказав Ларс.

Представник Facebook підтвердив призначення Ларса, сказавши, що Facebook «в захопленні від того, що [Расмуссен буде] частиною команди інженерів світового рівня, які працюють у Facebook, щоб допомогти створювати нові гнучкі технології». Алан Ноубл, інженерний директор Google Австралія, сказав: «Ларс зробив величезний внесок у розробку інноваційних продуктів Google, таких як Google Maps і Google Wave. Він також відіграв важливу роль у заснуванні інженерного відділу в сіднейському офісі Google. Ми бажаємо йому всього найкращого».

Google Wave
Рішення перейти до Facebook приймається менш ніж через два місяці після того, як компанія Google заявила про намір закрити виплеканий Расмуссеном проект Google Wave, що був інноваційною спробою здійснити перерозподіл інструментів онлайн-спілкування та взаємодії.
«Ми не досягли того успіху, на який сподівалася компанія Google, а спроби переконати керівництво компанії не закривати проект і остаточна невдача цих спроб, вочевидь, викликали напругу», ‑ розповідає інженер данського походження.

Wave отримав підтримку співзасновника Google Сергія Бріна, який особисто схвалив проект, коли його представили публіці в травні минулого року.
Але незважаючи на деякі вражаючі властивості, Wave не отримав належного визнання. Як тільки сервіс втратив новизну, він почав втрачати популярність та користувачів.

«Це не те, за що я ладен був би віддати життя, але те захоплення, яке ми викликали, вперше презентувавши проект, мало реальне підґрунтя» ‑ сказав Расмуссен. «На те, щоб щось нове завоювало позиції та знайшло свою нішу, необхідний час. Я думаю, що Google просто не виявив належного терпіння».

Покидаючи «рай»
Расмуссен, його брат Йенс, а також австралійці Ноел Ґордон і Стівен Ма створили, а згодом і продали корпорації Google продукт, який став відомий під назвою Google Maps. Ця угода була укладена в 2004 році, але сума її досі не розголошується. Ця ж четвірка стояла також у витоків Google Wave. Інші члени команди розробників Google Wave залишаються працювати в корпорації Google.
Расмуссен каже, що найважче було прийняти рішення залишити «дуже дуже розумних людей» з команди розробників Google Wave і свій будинок у гавані Сіднея. «Я люблю цю країну, і нам із дружиною було нелегко звикнути до думки, що ми покинемо рай».

Ларс каже, що не продаватиме будинок і знайде будь-який привід, щоб повернутися до Австралії.

Велика компанія проти маленької компанії
Ларс Расмуссен каже, що ще однією причиною його переходу є штат компанії Google, який став занадто великим. Він декілька разів наголошував на тому, що в меншій компанії, такій як Facebook, легше здійснити суттєвіші зміни.
В той час як штат Google налічує 25 тис. співробітників, у Facebook їх лише близько 2 тис.
«Там вирує неймовірна енергія, тоді як в компанії таких розмірів, як Google може бути дуже складно працювати», ‑ сказав Расмуссен.

В минулому році з Google звільнився дизайнер Дуґлас Боуман. У своєму блозі він тоді заявив, що компанія стала одержима даними та дрібницями. «Нещодавно мене попросили обґрунтувати свою точку зору з приводу того, якої ширини повинна бути рамка: 3, 4 чи 5 пікселів. Я не можу працювати в такому середовищі», — скаржився Боуман.

Перехід до Facebook
Позитивним, як каже Расмуссен, є те, що він знову працюватиме з двома колишніми ґуґлерами: технічним директором Facebook Бретом Тейлором і платформеним менеджером Facebook Карлом Сьогрееном.
Тейлор працював із Расмуссеном над сервісом Google Maps, коли робота над проектом тільки розпочиналась, а Сьогреен, який певний час жив у Сіднеї, працював із Расмуссеном і над Google Maps, і над Wave. Сьогреен перейшов до Facebook у минулому місяці, коли Facebook придбав його геолокаційний сервіс Nextstop.com.
«Значною мірою причиною мого переходу до Facebook є те, що там працюють певні колишні співробітники Google, з якими мені дуже подобалось працювати, і які тепер працюють там, і мені це дуже подобається», — сказав Ларс.

Три товариша є частиною того, що стає зростаючою спільнотою екс-ґуґлерів (яких деколи називають Ексуґлерами [Xooglers]) у Facebook.

Ґлен Келман, ґенеральний директор онлайн ресурсу нерухомості Redfin, стверджує, що 20 відсотків співробітників компанії Facebook, на тому чи іншому етапі розвитку своєї кар’єри працювали в Google.
Серед інших колишніх ґуґлерів виконавчий директор Шеріл Сандберг, колишній розробник Google Chrome Метью Папакіпос і колишній старший менеджер по продукції Android Ерік Тсенг. Навіть колишній шеф-повар Google Жозеф Десімон перемістився на вісім кілометрів на схід, щоб приступити до свої обов’язків у штаб-квартирі Facebook у Пало Альто.

Ще однією причиною, яка змусила Расмуссена змінити місце роботи, полягала в тому, що пропозиція з боку Facebook була занадто гарною, щоб відмовитися від неї. Ларс сказав, що пропозиція Facebook була «надзвичайно привабливою та переконливою як у фінансовому плані, так і в плані умов праці». Хоч Расмуссен і не розповідав про деталі пропозиції, таким компаніям як Facebook, яким всього на всього шість років, властиво пропонувати новим співробітникам акції чи опціони.

Згідно з поточними оцінками експертів, активи Facebook варті більше ніж 30 млрд. доларів, і, коли компанію буде включено до котирувальних списків біржового реєстру, ці акції та опціони зможуть перетворити багатьох співробітників Facebook на мультиміліонерів.

Ларс Расмуссен про…
Марка Цукерберга: «Я зустрічався з Марком декілька разів, і він, вочевидь, надзвичайно розумний хлопець, а також сповнений ентузіазму щодо реалізації нових ідей. І це мені дуже імпонує».

Фільм «Соціальна мережа»: «Цей фільм вийшов буквально в той момент, коли я розмовляв із Марком і ще кількома людьми, котрі там працювали. Я вирішив, що Голівуд не повинен мати суттєвого впливу на мій професійний вибір, і тому вирішив не дивитися фільм».

Соціальне проти пошукового: «Я не думаю, що соціальні мережі є суттєво менш дослідженою сферою, ніж сфера пошукових систем. І певною мірою соціальні мережі окреслюють граничні можливості технологій. Але це зовсім не значить, що пошукові системи є застарілими чи навіть наближені до поняття застарілості. Всі ми використовуватимемо пошукові системи неодноразово протягом кожного дня нашого життя, завжди».

Ларс серед учасників GDD 2009

Майбутнє Google Wave: «Я сподіваюся, що в кінці кінців принаймні деякі ідеї Хвилі будуть реалізовані в різноманітних продуктах. Все ще існує невелика група людей, які працюють над тими його частинами, що знаходяться у відкритому коді, і тому я сподіваюся, що до кінця року багато що вже буде зроблено, й інші зможуть також працювати над цим відкритим кодом».

Ідея Хвилі перейде до Facebook?: «Ні я, ні Facebook не маємо на меті зосередити мою роботу над чимось схожим. Я дам саме цій ідеї відлежатися ще принаймні декілька років. Сподіваюсь, що інші люди підхоплять цю ідею та зможуть створити щось краще, ніж те, чого змогли досягти ми».

(дякуємо за переклад @MsCentaurea)

Поділись і насолодись:
  • Blogosvit
  • del.icio.us
  • Надішли другу посилання на статтю електронною поштою!
  • Facebook
  • Google
  • LinkedIn
  • MyNews
  • Роздрукуй на пам’ять!
  • Technorati
  • TwitThis
vadbars
2010-12-07 07:00:03
Круто! А русский перевод есть?
elgephest
2010-12-07 08:43:37
Есть. На днях выложу на Хабре. Тогда понадобится поддержка ретвитами и плюсами.)
Michael Chips
2010-12-07 18:40:34
>компанія стала одержима даними та дрібницями. «Нещодавно мене попросили обґрунтувати свою точку зору з приводу того, якої ширини повинна бути рамка: 3, 4 чи 5 пікселів. Я не можу працювати в такому середовищі», — скаржився Боуман. Хм, детали - дас ист гуд! Дизайнер конечно не доволен, что его заставили очередной раз напрячь мозги, ну и что? В точки зрения работы детали всегда могут напрягать - их много, их нужно делать..., однако они играют важную роль для конечных пользователей, так что за это Google только похвалить надо.
Циганик Влад
2010-12-14 20:38:45
Прочитав. Цікаво. Згідний з тим, що за соцмережами майбутнє. Та від Гугла нікуди не дінешся. Скоріш за все, буде створено щось спільне. Побачимо з часом.