Виконавчий директор Google повідомляє, що довго намагався залучити на свою сторону Nokia

Виконавчий директор Google повідомляє, що довго намагався залучити на свою сторону Nokia

* Проведено масштабні переговори з Nokia

* Прибуток YouTube за минулий рік зріс удвічі

* Плануються численні переговори з антимонопольними органами ЄС (деякі деталі та передумови)

Джорджина Продан

Барселона, Іспанія, 15 лютого (Рейтер). «Корпорація Google (GOOG.O) доклала значних зусиль, щоб переконати компанію Nokia (NOK1V.HE) перейти на мобільну платформу Android, перш ніж Nokia остаточно вирішила співпрацювати з Microsoft (MSFT.O)», – повідомив Виконавчий директор корпорації Google Ерік Шмідт.

«Ми були б раді, якби Nokia обрала платформу Android. Вони ж обрали співпрацю з іншою компанією», – зауважив Шмідт, виголошуючи вступне слово на Всесвітньому мобільному Конгресі в Барселоні.

Пізніше він сказав журналістам: «Ми провели масштабні конфіденційні переговори з Nokia».

Корпорація Google, світовий лідер веб-пошуку, протягом останніх кількох років зосередила значний інтерес на мобільному сегменті. Минулого року, на Всесвітньому мобільну конгресі 2010 Ерік Шмідт наголосив на тому, що одним із основних стратегічних напрямків діяльності компанії є мобільний сектор.

Google потроху переманює на свій бік представників мобільної індустрії, оскільки потребує операторів, які б здійснювали інвестиції в потужні мережі, що швидко розвиваються, щоб впровадити такі сервіси Google як карти, голосовий пошук чи спільне використання відео на YouTube.

Шмідт повідомив, що на сьогодні кожної хвилини на YouTube завантажується 35 годин відео, на які припадає більше 2 мільярдів переглядів на день, і все більше за допомогою мобільних телефонів.

Він сказав, що продажі за допомогою YouTube за минулий рік збільшилися вдвічі, а професійні контент-провайдери, які мають частку в прибутку Google, отримуваному від продажів за допомогою YouTube, скоро зможуть вести успішний бізнес завдяки такому партнерству.

Google зазнав значної критики з боку інвесторів стосовно розмаху інвестицій, які корпорація здійснювала в YouTube. Проте YouTube ще доведе, наскільки він є прибутковим проектом.

Людина, знайома з перебігом дискусій, минулого тижня повідомила Рейтер, що корпорація Google проводила переговори щодо придбання виробника веб-відео Next New Networks, що перебуває у приватній власності.

Шмідт відмовився висловлювати будь-які коментарі з цього приводу, лише знову наголосив на тому, що Google не мав на меті стати контент-провайдером.

«Важливо не бути власником бізнесу, в якому ти не розумієшся. Існує певна межа, і саме тому, що виробництво контенту є дуже важкою та специфічною справою, ми хочемо залишитись з технічного боку межі, на якому ми справді розуміємося», – сказав Ерік Шмідт.

Він також відмовився коментувати заявлений інтерес Google у придбанні Twitter. «Ми любимо Twitter, і мені подобається твітити», – лише відповів Шмідт у відповідь на питання з цього приводу.

Google міг би отримати надзвичайно великий прибуток завдяки багатству інформації про користувачів соціальних мереж, що перебуває у власності цих соціальних мереж, зважаючи також на суперництво, що склалося між Google і Facebook. Twitter зміг би стати в нагоді як у зазначеному аспекті, так і у розвитку пошуку в реальному часі.

В той же час, Єврокомісія веде розслідування проти Google за навмисне зловживання своєю домінантною позицією на ринку веб-пошуку та наданням переваги власним послугам в результатах пошуку.

Джерело, обізнане з перебігом справи, повідомило Рейтер, що Google та регулятори ЄС перебувають в процесі переговорів з метою врегулювання антимонопольної справи. Шмідт заявив, що не знає, чи це питання може бути вирішене.

«Ми пообіцяли провести переговори, ми провели декілька зустрічей, і переконаний, що проведемо ще більше таких зустрічей», – сказав Шмідт. «Вочевидь, ми б хотіли співпрацювати з ними, і якщо існують певні питання, що викликають їх невдоволення, я впевнений, що ми, тим чи іншим чином, розглянемо їх». (Підготовлено до друку Стівом Орлофскі. Переклала Ірина Реформатор.)