Лист Еріка Шмідта

Повідомлення від Виконавчого директора корпорації Google

20.01.2011 01:01:00

Коли я прийшов у Google у 2001 році, я б і не міг уявити — навіть у найсміливіших мріях, — що компанія так швидко досягне того рівня, на який їй вдалося вийти. Пошук буквально змінив наше життя, збільшуючи загальну суму світових знань і здійснивши революцію в упровадженні реклами в процес пошуку. А створені нами проекти — медійна мережа Google Display Network, Android, YouTube і Chrome, — дуже привабливі та популярні. Звичайно, як і будь-якій успішній організації, нам сприяла певна доля щасливого випадку, аленашим успіхом ми, все-таки, зобов’язані команді наших спеціалістів, яка нараховує вже більше 24 тисяч чоловік по всьому світі.

І як на сьогодні показують фінансові результати нашої діяльності, ми чудово завершили 2010 рік. Але в процесі зростання Google, управляти компанією стає дедалі складніше. Тому Ларрі, Сергій і я довго обговорювали те, як найкращим чином спростити структуру управління компанією та прискорити процес прийняття рішень. Таким чином, під час свят ми вирішили, що наразі найкращий час для здійснення певних змін у структурі компанії.

Протягом останніх 10 років, всі ми однаковою мірою брали участь у прийнятті рішень. Цей принцип тріумвірату має справжні переваги, що полягають у поєднанні нашого досвіду, і ми й надалі спільно прийматимемо важливі рішення. Але ми також погодили внести ясність в особисту роль кожного з нас, щоб існувало чітке бачення щодо відповідальності та підзвітності серед топ-менеджменту компанії.

Ларрі тепер очолюватиме стратегічний напрямок розвитку продуктів і технологій, в якому лежать його сильні сторони як фахівця. З 4 квітня він очолить нашу поточну діяльність як Голова правління/Виконавчий директор корпорації Google. Я переконаний, що у цій новій ролі він блискуче поєднає розвиток технологій Google та чітке бачення ведення бізнесу. Я безмежно горджуся досягненнями Google під моїм керівництвом протягом останніх 10 років, і я впевнений, що наступні 10 років під керівництвом Ларрі будуть для компанії навіть кращими! Ларрі, на моє переконання, готовий очолити корпорацію.

Сергій вирішив присвятити свій час і енергію розвитку стратегічних проектів, зокрема, роботі над новими продуктами. Він залишатиметься Співзасновником. Він інноватор і підприємець до глибини душі, тому така роль чудово йому підходить.

Як виконувач обов’язків Голови правління, я зосереджу свою увагу на тих питаннях, в яких я можу бути найкориснішим: на ряді зовнішніх функцій, а саме на питаннях роботи з партнерами та користувачами та ширшими відносинами у сфері бізнесу, зв’язками з державними органами й інтелектуальному лідерстві в сфері технологій, що стають все важливішими, зважаючи на глобальну діяльність Google; і на своїй функції всередині компанії в якості радника Ларрі та Сергія.

Зліва направо на сьогоднішньому фото – Ерік, Ларрі та Сергій у самокерованому автомобілі

Ми переконані, що в майбутньому такий розподіл ролей слугуватиме найефективнішому досягненню цілей Google і задоволенню потреб користувачів нашої компанії. Ларрі, Сергій і я більше десяти років дуже тісно співпрацювали та плануємо ще довго працювати разом. У нас багато спільного як у друзів, співробітників і спеціалістів в області комп’ютерних технологій. І передусім, найважливішим є глибока віра в потенціал технологій на шляху перетворення нашого світу на краще. Ми любимо Google – наших співробітників, наші продукти та більш за все можливість покращити життя мільйонів людей по всьому світі.

Опубліковано Еріком Шмідтом