Денис Задорожний — переможець конкурсу (інтерв’ю)

Денис Задорожний (Parkdroid) отримав першу премію HTC-Android Developer’s Contest — 35 тис. гривень і смартфон HTC Desire

Чи давно користуєшся Android?

Android використовую з Нового року. Почав із HTC Hero. До того був на Windows Mobile.

Чи писав щось на Android?

Якщо чесно — однією з причин переходу на Android було якраз бажання щось на ньому написати. Ця розробка — мій першій проект на Android.  

Чому відмовився від Windows?

Нажаль Windows Mobile наразі нагадує вагон, що відчеплено від поїзду. А потяг вже давно пішов. Хоча це, звичайно, більше стосується програмної частини ніж апаратної. Бо самі пристрої, що створюються під Windows Mobile є досить непогані. Але програмне начиння… Схоже, що сам Microsoft не має бажання стати на рівень сучасних мобільних оперативних систем, як то iOS чи Android

Чому Android а не iOS?

Я не є а ні еплофаном, а ні еплофобом. До цих баталій досить стримано відношусь, хоча певна симпатія до яблучної продукції є. Але, у випадку з iPhone , мене стримують ті обмеження, які нав’язує виробник для розробників під цю платформу. По-перше це жорстка політика дозволяти розробки лише в певному секторі. Багато шо просто заборонено, або надто сильно зарегульовано. І друга причина та, що Java, як середовище розробки мені значно симпатичніша за Objective-C

Бажано мати певний досвід програмування, звичайно. Платформа Android, як говорять “розгорнута обличчям” до розробника. Починаючи від достатньо повної документації з великою кількістю прикладів, і закінчуючи плагіном для середовища Eclipse.

На Android Market вже створено купу “паркувальних” програм. Чому ти вирішив додати до них свою?

Так, схожа тематика існує і створено не одну програму, що варта уваги користувачів. Але всі вони зосереджені на функції пошуку вашого авто на стоянці, коли ви за ним повертаєтесь. Я хотів суттєво розширити функціонал. Якщо вже є можливість збирати ґеолокаційну інформацію про місце паркування, то її варто обробити, систематизувати і зробити з неї підказку для решти користувачів де саме можна запаркуватись. Це і є основною функцією — збір, систематизування і надання інформації для користувачів щодо місць паркування. Важливо також, що нема потреби створювати базу паркувань, це створюється самими користувачами під час використання програми. Вона здатна сама наповнюватись. Серверна частина створена на платформі Google App Engine, яка, до речі, також мені дуже імпонує. Я прагну надати користувачу якісну інформацію, тому і вважаю, що саме аналітичні можливості App Engine тут будуть дуже доречні. Чим більше даних надійде від користувачів тім більш точні дані збережуться. Коли, в майбутньому, точек стане багато, то утвориться певна система вагових коефіцієнтів. Вона і продемонструє найбільш привабливі місця. Тобто якоюсь мірою, це система, що потенційно здатна до самовдосконалення.

А щодо сплати паркування?

Щодо сплати… нажаль, тут системи дуже локалізовані. Додаток дозволяє сплачувати за допомогою СМС там, де умови завчасно відомі. Тобто принципи і механізми схожі, але не настількі, щоб можна було сплатити всюди за однією схемою. Глобальної платформи для цього поки що нема.

Скількі завантажень вже має програма?

З часу викладення додатку на Android Market пройшло два тижні. Наразі маю приблизно три с половиною тисячі завантажень. З них активних інсталяцій, за статистикою Android Market, трошки менше за 3 тисячі.

Які подальші плани, щодо Android?

Звичайно ідеї є. Зокрема, у найближчих версіях, я планую додати ще можливість підказок від пошуку Google за ключовими словами.

P.S.

Крім грошей і смартфона HTC, Денис отримав також запрошення від Google Україна на Google Developer’s Day-2010 та командну футболку від Kyiv GTUG Center